ناحیه اصلی منو
ناحیه منو
امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ ، ساعت : ۱۷:۰۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, دسته‌بندی نشده, ویژه انتخابات > پیش بینی ۱۴۰۰ تخت برای بیماران کرونایی در زمستان

پیش بینی ۱۴۰۰ تخت برای بیماران کرونایی در زمستان

💠 تلاش شبانه روزی دانشگاه برای ارائه خدمات درمانی در بحران کرونا ⭕به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیستون نیوز ، دکتر بهمن روشنی با اشاره به آماده سازی ۹۵۰ تخت ویژه بیماران کرونایی در استان، گفت: ...

💠 تلاش شبانه روزی دانشگاه برای ارائه خدمات درمانی در بحران کرونا

⭕به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیستون نیوز ، دکتر بهمن روشنی با اشاره به آماده سازی ۹۵۰ تخت ویژه بیماران کرونایی در استان، گفت: این تعداد تخت در حالی است که تعداد بستری‌های کرونا در استان به بیش از ۹۲۰ نفر رسیده است و همپای افزایش بیماران در حال افزایش تخت‌های بیمارستانی هستیم.

🔸️متاسفانه تعداد بستری‌ها روز به روز در حال افزایش است و در حال حاضر به مرز روزانه بیش از ۲۰۰ مورد بستری رسیده ایم و این افزایش بیماران جای نگرانی دارد.

🔸️پیش‌بینی ما برای زمستان پیش رو آماده‌سازی ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی است و اگر قرار باشد تعداد بیماران با شتاب بسیار افزایش یابد قطعا امر درمان دچار اختلال خواهد شد.

🔸️سیستم درمان استان هرچقدر هم تخت اضافه کند بالاخره امکانات محدود بوده و حد مشخصی دارد و اگر تعداد بیماران از ظرفیت موجود پیشی گیرد خدمات رسانی به بیماران دچار اخلال خواهد شد.

🔸️ تنها ظرف هفته گذشته ۱۰۴ تخت بیمارستانی شامل ۶۶ تخت در بیمارستان امام خمینی (ره)، ۲۰ تخت در بیمارستان امام رضا (ع)، هفت تخت در بیمارستان گلستان و ۱۸ تخت در بمیارستان نسیم آماده کردیم که ظرف یک روز پُر شد و عملا هرچه تخت آماده می کنیم ظرف یک روز پُر می شود.

🔸️ در حال حاضر ۵۲ تخت دیگر نیز در بیمارستان امام حسین (ع) آماده شده که با اضافه شدن آنها، تعداد تخت های بیماران کرونایی در استان به ۹۵۲ تخت می رسد.

🔸️در حال حاضر بیش از ۱۱۰ تخت ICU ویژه بیماران کرونایی داریم که بطور مستمر در طول روز پُر شده و هم اکنون در حال آماده سازی ۱۲ تخت دیگر در بیمارستان فارابی هستیم اما متاسفانه تعداد بیماران نیازمند ICU با شتاب بسیاری در حال افزایش است.

🔸️در حال حاضر یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری برای بیمارستان امام رضا (ع) خریداری شده که بزودی نصب می شود همچنین یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری دیگر برای بیمارستان اسلام آبادغرب، یک دستگاه ۳۰۰ لیتری برای بیمارستان سرپل ذهاب و یک دستگاه ۳۰۰ لیتری دیگر برای بیمارستان پاوه تهیه شده که در حال تحویل به این بیمارستان هاست.

🔸️برای بیمارستان کنگاور هم در حال خریداری یک دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری هستیم که به زودی به این بیمارستان تحویل می شود.

🔸️ برای جبران کمبود دستگاه اکسیژن ساز در سایر شهرستان‌ها هم ۲۰۰ کپسول ۴۰ لیتری و ۵۰ لیتری اکسیژن خریداری شده که به تناسب نیاز میان بیمارستان‌های استان توزیع می شود.

🔸️همچنین سه مخزن اکسیژن شامل دو مخزن ۲۵دتنی و یک مخزن ۱۰ تنی هم خریداری شده که این مخازن اکسیژن را ذخیره کرده و به وقت نیاز می توان از آن استفاده کرد.

🔸️هرچقدر هم که امکانات اضافه شود بالاخره یک حد نهایتی برای آن وجود دارد و مردم باید برای حفظ جان و سلامت خودشان هم که شده نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.

🔸️کادر درمان به شدت خسته است و بسیاری از آنها مبتلا شده اند و مجبورند حداقل دو تا سه هفته در قرنطینه بمانند و این کمبود نیرو و افزایش خستگی کادر درمان بعدها با افزایش بیماران ایجاد مشکل خواهد کرد.

🔸️ما از هیچ تلاشی برای کمک رسانی و درمان بیماران دریغ نمی کنیم اما مردم باید بدانند با افزایش چشمگیر مبتلایان و بستری ها قطعا نمی توان خدمات رسانی مطلوبی داشت و بنابراین باید پروتکل ها را رعایت کرده و از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

🔸️کرونا در موج اخیر هم قدرت سرایت بیشتری دارد و هم شدت علائم آن افزایش یافته و مردم باید بیش از پیش رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشند.

🔸️در حال حاضر هر بیمار کرونایی حداقل پنج تا هفت روز دربیمارستان بستری است و طول مدت بستری در بخش‌های ICU به مراتب طولانی تر است و اگر این روند ادامه داشته باشد کمبود امکانات ایجاد مشکل خواهد کرد.

🔸️مردم همه باید همکاری کنند تا از این مقطع حساس عبور کنیم و اگر سیر بیماران کاهش یابد و بیماران به تدریج در مراکز درمانی بستری شوند قطعا روند درمان با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

🔸️تنها راه مقابله با این بیماری پیشگیری است که با استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی امکان پذیر است، افراد باید شست و شوی مکرر دست ها را داشته و حتی الامکان از ترددهای غیرضرور در جامعه و بویژه محیط‌های شلوغ و عمومی خودداری نمایید.

منبع،ایسنا

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید